KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12771197
nr 1277 1197
Carl Skånberg
(1850-1883), Sverige
Oljemålning, Sjölandskap, tillskriven. Olja på duk, ej signerad. 45x66 cm
Carl Skånberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .
måndag 30 september 2019
kl 20:42:56
Carl Skånberg
Läs mer om Carl Skånberg